آپدیت بزرگ ویندوز 10 با نام آوریل روز دوشنبه منتشر می‌شود (نویسنده: حسین خلیلی صفا)

آپدیت بزرگ ویندوز 10 با نام آوریل روز دوشنبه منتشر می‌شود

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مایکروسافت پس از تعویق انتشار آپدیت بهاره‌ی ویندوز ۱۰ که قرار بود ۲۱ فروردین‌ در اختیار کاربران قرار گیرد، اعلام کرد که این به‌روزرسانی روز دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت منتشر می‌شود.

آپدیت بزرگ ویندوز 10 با نام آوریل روز دوشنبه منتشر می‌شود

مایکروسافت بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، در نظر داشت به‌روزرسانی بهاره‌ی ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه منتشر کند؛ ولی کشف یک باگ در این نسخه باعث شد ردموندی‌ها انتشار به‌روزرسانی بزرگ‌ خود را به تعویق بیندازند. بر اساس اطلاعات جدید، مایکروسافت اعلام کرده است که به‌روزرسانی آوریل ویندوز ۱۰ را از روز دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت برای کاربرانی که به‌صورت دستی اقدام به به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود می‌کنند، منتشر می‌شود و انتشار گسترده‌ی این به‌روزرسانی برای تمام کاربران، از روز ۸ می (۱۹ اردیبهشت‌ماه) انجام خواهد شد.

مایکروسافت در کنار اعلام زمان انتشار این به‌روزرسانی، اطلاعات دیگری نیز ارائه کرده است. بزرگ‌ترین تغییر در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ را باید تغییر نام آن خواند. مایکروسافت ابتدا اعلام کرده بود که به‌روزرسانی جدید را با نام Windows 10 Spring Creators منتشر می‌کند؛ حال آنکه ساعاتی پیش همزمان با اعلام زمان انتشار رسمی این به‌روزرسانی، اعلام کرد که نام به‌روزرسانی جدید April است.

از قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی موسوم به آوریل ویندوز ۱۰ باید به تایم‌لاین جدید برای اپلیکیشن‌هایی که پیش‌تر اجرا شده‌اند و همچنین قابلیت فراخواندن History مرورگر اج روی هر دو پلتفرم اندروید و iOS در پی‌سی اشاره کرد. ویژگی دیگری که به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد، بهبود Focus Assist است. از دیگر ویژگی‌ها باید به Mute Tab در مرورگر مایکروسافت اج و Xbox Game Bar اشاره کرد.

اغلب تغییرات جدید در به‌روزرسانی آوریل ویندوز ۱۰ بسیار کوچک هستند؛ البته بسیاری از کاربران در انتظار این تغییرات کوچک بوده‌اند. انتظار می‌رود مایکروسافت اواخر سال جاری میلادی به‌روزرسانی جدیدی ارائه کند که با نام رداستون ۵ شناخته می‌شود. رداستون ۵ از ویژگی‌هایی نظیر تب‌های هوشمند در مرورگر مایکروسافت اج در کنار قابلیت تیره کردن محیط فایل اکسپلورر بهره می‌برد.

نظرات

 
   
 
Captcha